Moda na Elf on the Shelf

Ostatnimi czasy w mediach społecznościowych coraz częściej ukazują świąteczne zdjęcia z elfem. Te urocze figurki ukazują się nagle w różnych zakątkach domów i mieszkań, podbijając serca internautów globalnie. Fotografie uśmiechniętych elfów krążą w sieci z podpisem Elf on the Shelf.

Wiele ludzi, zastanawia się, co to za nowa moda. Takie nowości najczęściej trafiają do nas z zachodu.  Tak również jest w tym przypadku.
O co chodzi z Elf on the Shelf?
Jak co roku już od połowy jesieni jesteśmy zasypywani wizerunkami Świętego Mikołaja i reniferów. Jednakże całkiem w ostatnim czasie na świątecznym podwórku pojawił się nowy, niepozorny gracz, znany jako Elf on the Shelf. Tradycja rozdawania bożonarodzeniowych prezentów nieodłącznie wiąże z sympatycznym panem z długą siwą brodą. Nie mógłby on jednak sprostać swoim zadaniom, gdyby nie jego mali pomocnicy, elfy. Są oni wysyłani do w zasadzie wszystkich dzieci globalnie, by z ukrycia obserwować ich zachowanie i zdawać raporty swojemu szefowi. Często natomiast ich kryjówki są demaskowane przez nasze pociechy. I o to w tym wszystkim chodzi: ażeby dostarczyć najmłodszym zabawę i zabawę.
Co to oznacza Elf on the Shelf?
Ten wpadający w ucho rymowany slogan wyjaśnia się nawet jako elf na półce. Mali pomocnicy Świętego Mikołaja preferują bowiem przesiadywać w miejscach, z których mają bardzo dobry widok na dzieci. Można ich zatem spotkać właśnie na książkowych półkach czy szafkach. Gdziekolwiek pojawi się figurka Elf on the Shelf, wywołuje uśmiech na twarzach najmłodszych. Oczywiście rodzice mają w tym swój znaczny udział. To oni bowiem dbają o zapewnienie małym obserwatorom dogodnych kryjówek.
Kreatywna tradycja
Rodzice, którzy chcą wprowadzić swoje pociechy w świat elfów, mają w czym wybierać. Elfy dostępne są w różnych postaciach. Cena figurki jest bardzo zróżnicowana i zależna głównie od jej rozmiaru i wyposażenia dodatkowego. Można kupić też osobne ubrania dla takiej lalki a także różnorakie akcesoria. Wiele osób projektuje kreacje własnoręcznie, nadając elfom ich indywidualnego charakteru. W sieci nie brakuje inspiracji od rodziców, którzy dzielą się swoimi pomysłami. Jak widać nowa tradycja związana z Elf on the Shelf to świetna zabawa dla niewielkich i dużych.
Sprawdź tutaj: Elf on the Shelf tradycja.