Konto bankowe – kradzież pieniędzy

W związku z tym, że coraz więcej osób korzysta z bankowości elektronicznej, coraz częściej mamy do czynienia z atakami hakerów, którzy usiłują np wyłudzić kredyt albo także wykraść pieniądze z naszego konta internetowego. Powinno się podkreślić, że kradzież pieniędzy z konta bankowego jest przestępstwem, które w każdej sytuacji trzeba zgłaszać na policję, nieważne ile środków majątkowych straciliśmy. Przy tym, powinniśmy oczywiście zawiadomić o takim zdarzeniu nasz bank, który w zgodzie z prawem musi dołożyć wszelkich starań, ażeby zabezpieczyć nasz rachunek bankowy.

Warto pamiętać także o tym, że w przypadku kradzieży środków majątkowych z konta bankowego możemy skorzystać z fachowej pomocy adwokata, który pomoże nam odzyskać utracone środki finansowe.
Ataki hakerów – pomoc prawnika
Cyberprzestępstwa mają coraz większy udział w ogólnej puli przestępstw. Jest to oczywiście spowodowane coraz większą aktywnością internautów, którzy korzystają z internetowych kont bankowych przykładowo uczestnicząc w aukcjach w sieci albo robiąc zakupy. Podstawą jest bez wątpienia zachowanie szczególnej ostrożności, a zatem przykładowo nie otwieranie wiadomości, które rzekomo zostały przesłane na naszą skrzynkę pocztową przez nasz bank. Jeżeli już mamy wątpliwości, najlepiej skontaktować się z placówką banku i dowiedzieć się, czy realnie rozsyłała ona do swoich klientów jakieś wiadomości tekstowe z informacjami. Najlepiej jednak założyć, że jest to próba ataku hakerskiego, ponieważ jeśli klikniemy w link załączony w takiej wiadomości, to coraz częściej na naszym komputerze czy telefonie instaluje się oprogramowanie złośliwe, które umożliwia dostać się hakerowi na nasze internetowe konto bankowe. Wielu użytkowników internetowych kont bankowych zastanawia się, co to jest nieautoryzowana transakcja. Trzeba wyjaśnić, że są to takie transakcje płatnicze, które odbyły się bez naszej zgody, a przy ich zrobieniu użyto przykładowo naszego internetowego konta albo karty kredytowej. W dodatku, hakerzy wcale nie muszą mieć fizycznej kopii naszej karty, ponieważ wystarczy że wykonali jej skan. Jak się zatem okazuje, nieautoryzowane transakcje to dosyć popularna metoda kradzieży pieniędzy z internetowych kont bankowych.

Sprawdź: wyłudzenie kredytu.