Koty rosyjskie – hodowla

Nie ulega wątpliwości, że zwierzęta domowe mają korzystny wpływ na samopoczucie domowników, zarówno osób dorosłych, jak też dzieci. Najczęściej wybierane są psy a także koty. Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszą odmianę kotów, a więc koty rosyjskie.

Kot rosyjski niebieski to piękny kot, który wyróżnia się przede wszystkim charakterystycznym kolorem sierści, niemniej jednak także wielkimi zielonymi oczami. Pamiętajmy jednak o tym, że zwierzęta domowe powinny być pozyskiwane wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, a zatem zarejestrowanych hodowli, które zapewniają wszystkim zwierzętom odpowiednie warunki zarówno dla rozwoju fizycznego, jak także psychicznego. Warto więc przed podjęciem decyzji o zakupie kota sprawdzić hodowlę, z której pochodzi.
Popularne odmiany kotów – jaką wybrać?
Z całą pewnością, koty to towarzysze codziennych zabaw, w szczególności dla dzieci, dlatego tak na prawdę bardzo często wybierane są przez pełne rodziny. Warto pamiętać także o tym, że opieka nad takim zwierzęciem jest mniej wymagająca niż w sytuacji psów, które systematycznie muszą być kilka razy na dzień wyprowadzone na zewnątrz. Nie powinno zatem być zaskoczeniem, że koty na prawdę bardzo często wybierane są przez osoby mieszkające na przykład w mieszkaniach w blokach. Koty rosyjskie są bardzo towarzyskie, jednocześnie są to inteligentne zwierzęta, które bardzo szybko się uczą i przystosowują do nowych warunków. Pozyskując kocięta z hodowli głównie otrzymujemy zwierzęta, które są zaczipowane, odrobaczone, jak też dwukrotnie zaszczepione. Pamiętajmy też o tym, że są już po zabiegu sterylizacji. Są także samodzielne, a więc korzystają już z kuwety oraz z drapaka, a zatem nie powinniśmy się martwić, że będziemy musieli po nich sprzątać, czy także wymieniać np tapicerkę na meblach. Warto dodać natomiast o tym, że takie koty mogą być oddawane swoim właścicielom dopiero między 13 a 14 tygodniem życia, a więc w przypadku, kiedy są już całkowicie samodzielne. Kocięta rosyjskie bardzo szybko adaptują się do nowych warunków, dzięki czemu szybko pokochają swoich nowych właścicieli. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie kocięta powinny być pozyskiwane tylko z zarejestrowanych hodowli, które dokładają wszelkich starań, aby zapewnić zwierzętom optymalne warunki rozwojowe.

Warto sprawdzić: Kot rosyjski niebieski.