Różne bramy dla przemysłu

W procesach przemysłowych bezpieczeństwo pracowników jest równie ważne jak szybkość. Szybkie i bezpieczne bramy przemysłowe są zatem zwłaszcza ważne w transporcie produktów. W współzależności od obszaru wykorzystania i wymogów, przy wyborze bramy przemysłowej partycypuje wiele czynników – od żywotności i efektywności energetycznej sprzętu, po prostota jego konserwacji i odpowiednie normy bezpieczeństwa.

Brama segmentowa
Bramy segmentowe górne są najsmuklejszymi, uniwersalnymi bramami przemysłowymi. Składają się one z kilku paneli, które po otwarciu przesuwają się pod sufitem lub pionowo wzdłuż ściany magazynu. Bramy segmentowe minimalizują w ten sposób ilość zajmowanego miejsca i wnoszą do wymagających zastosowań przemysłowych nie tylko i wyłącznie korzyści funkcjonalne ale i miłe dla oka. Dzięki modułowej konstrukcji bramy segmentowe mogą być specjalnie dopasowane pod kątem wzornictwa, powierzchni, systemu obsługi i sposobności montażu.
Brama przeciwpożarowa
Ochrona przeciwpożarowa jest w szczególności znacząca w przemyśle: jeżeli już w budynku produkcyjnym rozprzestrzeni się pożar, zagrożone jest życie pracowników i przyszłe dni firmy. Bramy przeciwpożarowe są projektowane i produkowane tak, aby spełniały najwyższe oczekiwania straży pożarnej i ubezpieczycieli. Sprawdzone materiały i powierzchnie a także wysoki komfort obsługi zapewniają bezpieczeństwo w każdym zastosowaniu – od przeciwpożarowych bram rolowanych po drzwi ewakuacyjne.
Brama rolowana
Bramy rolowane to duża oszczędność miejsca, ponieważ – jak sama nazwa wskazuje – po otwarciu są zwijane. Oznacza to, że nie jest wymagane miejsce z przodu albo z tyłu. Wymaga tylko przestrzeni do zwinięcia. Bramy rolowane są wytrzymałe i ustabilizowane, dlatego cieszą się dużym zainteresowaniem. Sprawdzają się zarówno jako zamknięcie na zewnątrz, jak i w ścianie działowej. W zależności od wielkości otworu drzwiowego i przeznaczenia dobierany jest bardzo dobry wzór: Aluminiowe albo stalowe, jednościenne albo dwuścienne, z oknem lub bez, w oferowanych preferowanych kolorach lub w wybranym kolorze
Brama szybkobieżna
Siłą bram przemysłowych szybkobieżnych jest to, że utrzymują straty ciepła na niskim poziomie poprzez szybkie otwieranie i zamykanie, dosłownie przy częstym otwieraniu. Przy tym bramy szybkobieżne umożliwiają zoptymalizowanie kolejności obsługi i są świetnym rozstrzygnięciem dla na prawdę bardzo często używanych przejść – ponieważ tam właśnie oszczędność czasu jest największa. Bramy szybkobieżne zamykają się i otwierają z dużą prędkością z delikatnym przyspieszeniem, co zapewnia im długą żywotność. Mogą być stosowane w różnych warunkach konstrukcyjnych. Bramy szybkobieżne mogą być stosowane jako bramy pośrednie, ryglowe lub zewnętrzne.

Źródło informacji: drzwi wejściowe łódź.