Przecieki – metody wykrywania

W przypadku zauważenia przecieku w instalacji przykładowo wodno-kanalizacyjnej należy jak najszybciej odezwać się do fachowców, którzy oferują usługi takie jak lokalizacja przecieków. Powinno się pamiętać o tym, że takie firmy to nie tylko i wyłącznie specjalistyczna wiedza, niemniej jednak również stosowanie nowoczesnego sprzętu, który szybko bezinwazyjnie oraz z dużą precyzją namierza nieszczelności czy również awarie występujące w różnorakich typach instalacji. Dotyczy to zarówno sieci ciepłowniczych wodociągowych, ale także instalacji grzewczych wodno-kanalizacyjnych sanitarnych czy też gazowych zlokalizowanych w różnorakich typach budynków, a więc zarówno w obiektach mieszkalnych jak też użytkowych.

Warto dodać o tym, że dzięki pomocy fachowców uda nam się uniknąć w ważnych kosztów związanych przykładowo z remontem mieszkania po zalaniu.
W jaki sposób namierzane są przecieki w instalacjach?
Oczywiście do szybkiego a także precyzyjnego namierzenia przecieków w różnorakich typach instalacji potrzebny jest przyszłościowy sprzęt, który namierzy taką nieszczelność w rurach zlokalizowanych np w posadzce w ścianach czy również w suficie. A przy tym ,są to też usługi powiązane z wykrywaniem wycieków na sieciach i przyłączach sanitarnych a także ciepłowniczych i kanalizacyjnych. Pamiętajmy o tym, że wykrywanie wycieków to głównie dobranie adekwatnej techniki do danego typu instalacji, niemniej jednak także jej lokalizacji w budynku. Profesjonaliści w tym zakresie stosują przyszłościowe metody między innymi takie jak badanie termowizyjne. W tym badaniu stosuje się przyszłościowe urządzenie pomiarowe, które stosuje termowizje do lokalizacji przykładowo wycieków gorącej wody z instalacji grzewczej czy także mostków termicznych. Inną popularną metodą jest między innymi forma akustyczna z wykorzystaniem geofonu. Taka metoda z powodzeniem wykorzystywana jest przy wykrywaniu przecieków, które tworzą się w rurociągach wody pitnej jak też rurociągach sieci ciepłowniczych. Ponadto, zazwyczaj takie badanie szczelności rozpoczyna się od wykonania próby szczelności. Należy tutaj podkreślić, że proby szczelności pozwalają namierzyć ewentualne usterki, a następnie dobrać odpowiednią metodę związaną z usunięciem występującej awarii.

Zobacz również: wykrywanie wycieków lodz.