Oferta wózków inwalidzkich w sklepach medycznych

Osoby, które doznały istotnych urazów kręgosłupa, a zatem zmagają się ze znacznym stopniem ograniczenia sprawności kończyn dolnych, jak również osoby schorowane, cierpiące na przewlekłe choroby coraz częściej muszą korzystać z fachowego sprzętu medycznego przeznaczonego do przemieszczania się, a zatem z wózków inwalidzkich. Wózki inwalidzkie dostępne są w różnorakich wariantach, które różnią się między innymi wielkością, przeznaczeniem, jak również wykończeniem konstrukcji. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, a więc wózki o stalowej lub aluminiowej konstrukcji, które są wytrzymałe, jak też odporne na zniszczenie czy korozję.

Takie wózki znajdziemy w sklepach medycznych, które oferują akcesoria, artykuły a także sprzęt medyczny, rehabilitacyjny a także treningowy. W dodatku, oferują też sprzedaż internetową, co jest rozstrzygnięciem bezpiecznym, najprostszym a także wygodnym.
Wózek inwalidzki – na co zwrócić uwagę?
Głównie należy zaznaczyć, że wózki inwalidzkie dostępne są w w różnych wariantach, w związku z tym ze stuprocentową pewnością uda nam się wybrać taki rodzaj, który będzie dostosowany do naszych potrzeb, naszych sposobności, jak również spełni nasze oczekiwania. Zasadniczo wózki inwalidzkie dzielą się na te o napędzie ręcznym a także wózki o napędzie elektrycznym. Wózek inwalidzki elektryczny dostępny jest w różnych wariantach, jest to w głównej mierze wózek terenowy, który odróżnia się sporym promieniem skrętu, dlatego powinien być stosowany wyłącznie na zewnątrz. Przemieszczanie się w pomieszczeniach za jego pomocą może być znacznie utrudnione, szczególnie w niewielkim mieszkaniu. Do przemieszczania się we wnętrzach przeznaczone są tak zwane wózki pokojowe, które wyróżniają się znacznie mniejszymi wymiarami niż wózki terenowe. Jednakże podjechanie pod krawężnik lub w innym terenie jest na nich utrudnione, dlatego zaleca się stosowanie ich tylko w budynkach. Schodolaz to z kolei wózek wielofunkcyjny, które daje możliwość pionizacji. Pionizacja zapewnia prawidłową postawę ciała, co nieodzownie związane jest z pracą narządów wewnętrznych. W takim wózku zostaje zniwelowane napięcie mięśniowe, co przekłada się nie tylko na komfort fizyczny pacjenta, niemniej jednak też na jego samopoczucie i ogólną kondycję.

Dodatkowe informacje: Schodolaz.