Tlenoterapia – korzyści zdrowotne

Coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne zabiegi medyczne, które poprawiają nie tylko i wyłącznie różnorakie aspekty zdrowia, ale też korzystnie wpływają na ogólną kondycję organizmu. Takim sprawdzonym sposobem jest tlenoterapia łódź, a więc zabiegi w komorze hiperbarycznej, w której panują warunki podwyższonego stężenia oraz ciśnienia tlenu. Dzięki takim specyficznym warunkom czysty tlen dociera w skuteczniejszy sposób do komórek organizmu, a więc koryguje się ukrwienie całego organizmu.

Niesie to za sobą wiele korzyści zdrowotnych, w głównej mierze przyspiesza gojenie ran, niemniej jednak także funkcjonuje odmładzająco. Nie powinno więc budzić zaskoczenia, że jest to sprawdzony sposób na co, aby poprawić własne zdrowie, niemniej jednak też samopoczucie czy również przyspieszyć procesy regeneracyjne zachodzące w organizmie.
W jaki sposób działa komora hiperbaryczna?
Na początku należy wyjaśnić, że jest to specjalna komora, w której w warunkach podwyższonego stężenia i ciśnienia tlenu przebywają pacjenci. Są to warunki bardzo komfortowe, ponieważ zapewnione mają między innymi komfortowe fotele, ale także klimatyzację czy sposobność ustawienia indywidualnego oświetlenia. Taka sesja w komorze hiperbarycznej wiąże się z wieloma korzyściami dla organizmu. Przede wszystkim tlenoterapia hiperbaryczna łódź dobrze wpływa na pracę układu krwionośnego, a szczególnie serca. A w dodatku, inne zalety stosowania tej metody to między innymi poprawienie funkcjonowania układu nerwowego. To z kolei wiąże się z takimi korzyściami jak między innymi poprawienie parametrów związanych z koncentracją, percepcją czy także funkcjami poznawczymi. Czysty tlen pomaga też zwiększyć ukrwienie, a tym samym też odżywić tkankę mózgową. Warto zdawać sobie sprawę również o tym, że sesje w takiej komorze dobrze pomagają na redukcję zmęczenia, ale również usuwanie dolegliwości bólowych. A przy tym komora hiperbaryczna łódź funkcjonuje także odmładzająco, a zatem sesja w komorze wpływa korzystnie na wzrost produkcji elastyny i kolagenu czy też fibroblastów, które odpowiadają za kondycję skóry. Z takich sesji korzystają między innymi sportowcy, ażeby przyspieszyć proces rekonwalescencji oraz gojenia się ran. Tlenoterapia jako forma wykorzystywana jest również przy leczeniu różnorakich chorób ostrych, ale także przewlekłych.

Zobacz także: http://hiperbarycznalodz.pl/